5 міфів про банкрутство фізичної особи
Поки наше суспільство не звикло до нового інституту відновлення платоспроможності фізичної особи, часто можна почути багато думок щодо процедури і наслідків банкрутства фізичних осіб.
Спробуємо розібратися з основними міфами, які панують у суспільстві щодо банкрутства фізичних осіб.
Міф 1❌Банкрутом можна визнати тільки фізичну особу зі статусом підприємця.
✅Насправді з 21 жовтня 2019 року правила про відновлення платоспроможності поширюються не лише на підприємців, а на всіх громадян, що опинилися у складному матеріальному становищі.
Міф 2❌Після визнання банкрутом фізичній особі можуть заборонити виїзд за кордон.
✅Обмеження боржника у праві виїзду за кордон – це інститут виконавчого провадження, для банкрутів же такого обмеження не передбачено.
Міф 3❌Після застосування процедур банкрутства у боржника можуть забрати останнє житло і «виставити» на вулицю.
✅ До складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім’ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно із законодавством не може бути звернено стягнення.
Міф 4 ❌Після застосування процедур банкрутства боржник звільняється абсолютно від усіх боргів і більше кредитори не можуть заявляти вимоги до такого боржника.
✅Боржник звільняється від боргів, АЛЕ вимоги до боржника щодо
?сплати аліментів,
?відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи,
?щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування,
?а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені або погашені частково у процедурі задоволення вимог кредиторів,
можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи в порядку, встановленому цивільним законодавством.
Міф 5❌Після визнання фізичної особи банкрутом вона не має права реєструватись як підприємець.
✅Подібна норма була у попередньому законі і стосувалась банкрутства ФОПів, однак якщо говорити про так зване споживче банкрутство, то таких обмежень немає.